Звіт

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту

Назва регуляторного акту : «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них»

Виконавець заходів з базового відстеження результативності : Фінансове управління Вознесенської міської ради.

Цілі прийняття акта :
1.Встановити порядок визначення частки земельного сервітуту в місті Вознесенську у відповідності з вимогами діючого законодавства.
2.Встановити порядок визначення плати за земельний сервітут.
3.Створити рівні умови для ведення підприємницької діяльності ( плата за використання землі адекватна функціональному використанню та розмірам земельної ділянки).
4.Зробити розрахунки плати за встановлений земельний сервітут прозорими і зрозумілими для суб’єктів підприємницької діяльності.

Строк виконання заходів з відстеження : базове відстеження результативності регуляторного акта розпочато 10 січня 2006 року (строк виконання заходів з базового відстеження результативності регуляторного акта не може бути більшим, ніж сорок п’ять робочих днів), закінчено – 18 лютого 2006 року.

Методи одержання результатів відстеження : Відповідність регуляторного акта існуючому земельному законодавству, вивчення альтернативних варіантів.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних :
В м. Вознесенську не поодиноке явище використання перших поверхів та прибудинкових приміщень у багатоквартирних будинках суб’єктами підприємницької діяльності. Виділення частки земельної ділянки власникам та користувачам нежитлових приміщень в натурі та їх окреме відчуження, згідно земельного законодавства не допускається, договір оренди земельної ділянки в зазначеному випадку не укладається. Проте приміщення розташовані на землі, а згідно ст. 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним.

Власники нежитлових приміщень, вбудованих та вбудовано – прибудованих в багатоповерхові будинки, використовують недосконалість земельного законодавства та ухиляються від плати за землю.

Відшкодування земельного податку передбачено землекористувачами, які використовують вбудовано – прибудовані приміщення на підставі договорів оренди нежитлового приміщення.

Таким чином, створюються нерівні умови для підприємців, які займаються одним і тим же видом діяльності і добросовісно сплачують орендну плату за користування земельними ділянками (у випадку розташування будівель і споруд відокремлено), орендарями нежитлових приміщень, які сплачують за землю компенсацію на рівні земельного податку, та власниками нежитлових вбудованих або вбудовано-прибудованих приміщень, які взагалі уникають від плати за землю.

В основі визначення плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення лежить нормативна грошова оцінка. Право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою в певних цілях. Право користуватися чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Встановлення земельного сервітуту є одною з форм плати за землю і на неї теж поширюється дане положення. Отже плата за встановлений земельний сервітут повинна визначатися залежно від нормативної оцінки.

З моменту прийняття рішення «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них» до моменту складання звіту про базове відстеження регуляторного акта, укладання угод на встановлення земельного сервітуту не проводилося, через те, що процедура визначення земельної частки, щодо якої буде встановлено сервітутне землекористування потребує значних затрат часу, а землекористувачі не заінтересовані нести матеріальні затрати і самостійно замовляти технічні матеріали по визначенню земельної частки.

Тому, комунальним підприємством «Земельно – кадастрове бюро м. Вознесенська», проводиться розробка технічних матеріалів по визначенню земельних часток, щодо яких буде встановлено сервітутне землекористування.

Створено комісію про проведенню інвентаризації земельних ділянок, щодо яких має бути встановлено сервітутне землекористування, яка контролює процес виготовлення технічних документацій, та вирішує поточні проблеми на засіданнях комісії, які проводяться щотижнево.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта : Визначення суми збільшення надходжень до місцевого бюджету не видається можливим так як, угоди на встановлення земельного сервітуту до моменту складання звіту не укладалися, в зв’язку зі значним об’ємом підготовчої роботи. Укладення угод планується після погодження із землекористувачами технічних документацій та всіх істотних умов угоди про встановлення земельного сервітуту.

Оцінка можливих результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей :
Встановлення земельного сервітуту та визначення плати за земельний сервітут є важливою умовою для ефективного використання землі. Від досконалості порядку визначення плати за земельний сервітут, в даному разі – у відсотках, залежно від нормативної грошової оцінки, залежить зацікавленість суб’єктів у розвитку підприємницької діяльності, а також збільшення надходжень коштів до місцевого бюджету.

В цілому аналіз впровадження регуляторного акту «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них» дає можливість очікувати чіткого встановлення земельної частки, щодо якої буде застосовано земельний сервітут, суб’єкти господарської діяльності будуть знаходитися в рівних умовах, стосовно плати за користування земельною ділянкою, будуть покращені умови для подальшого розвитку підприємництва в місті, збільшаться надходження до бюджету, дії місцевої влади будуть передбачувані, покращиться благоустрій міста.

Рекомендувати : провести повторне відстеження результативності регуляторного акта «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них» з врахуванням фінансових результатів в січні 2007 року.

Начальник фінансового управління Вознесенської міської
ради В.В. Москаленко

 

Экономика

В городе создан общественный бюджетный совет
В ноябре 2006 г., в городе Вознесенске начал свою работу общественный бюджетный совет. Инициатива создания данного объединения принадлежит общественной организации « Агентство экономического развития г. Вознесенск» которая при тесном сотрудничестве..
В м. Вознесенську підписано Меморандум щодо забезпечення прозорості бюджетного процесу
З метою забезпечення участі громадськості міста у формуванні місцевого бюджету, забезпечення прозорості місцевих фінансів та врахування пропозицій від жителів міста стосовно використання бюджетних коштів було підписано Меморандум щодо забезпечення..
Шановні підприємці!
З метою підтримки в місті розвитку малого бізнесу створено юридичну особу – Вознесенський міський Фонд підтримки малого підприємництва. Основною метою даного фонду є надання повторної фінансової допомоги суб’єктам малого бізнесу, які є учасниками..
Соціальне замовлення як механізм вирішення соціальних проблем
В житті міста є дуже багато соціальних проблем на вирішення яких не завжди в місцевому бюджеті знаходяться кошти, тому варто чітко визначати пріоритети розподілу фінансових ресурсів громади. З метою визначення пріоритетних напрямків розподілу..
Що в місті будувати?
Всі ми, мешканці міста, спостерігаємо за тим, як наше місто розвивається, будуються нові об’єкти, зростають нові житлові квартали, покращується благоустрій та зовнішній вигляд міста. На протязі останніх років містобудівна діяльність в м...
Миколаївське РВ провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку
12 березня Миколаївське РВ АМУ спільно з Вознесенською міською радою провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку Миколаївського РВ на тему: «Системи управління якістю. Застосування ISO 9001:2000». Для участі у засіданні..
Звіт
Звіт про базове відстеження результативності регуляторного актуНазва регуляторного акту : «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них»Виконавець заходів з базового відстеження результативності : Фінансове управління..

 

Общество

В місті створено громадську раду з питань житлово-комунального господарства!
З 10 лютого в місті розпочала свою роботу громадська рада з питань житлово-комунального господарства. Створення даної ради стало можливим завдяки реалізації проекту громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська», в рамках..
УВАГА КОНКУРС !!!!!
Вознесенська міська рада оголошує про початок грантового конкурсу, фінансування якого здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в рамках програми „Соціального інвестування міста Вознесенська на 2006 р.”ЗАГАЛЬНИЙ ГРАНТОВИЙ ФОНД СКЛАДАЄ 50 000..
Учитель року
Учитель - це не лише почесне звання. Справжній учитель - це покликання. Саме для того, щоб визначити найкращих вчителів і проводиться традиційний щорічний конкурс «Учитель року».У міському конкурсі «Учитель року-2007» взяли участь вчителі..
Результати проведення соціологічного дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами»
У серпні 2007 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» було проведено соціологічне опитування. Опитування проводилось в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління..
Проведення днів довкілля у Вознесенську
Розпорядження міського голови № 28-р з метою поліпшення санітарного стану міста, очищення його від стихійних сміттєзвалищ після осінньо-зимового періоду, наведення належного порядку на прилеглих територіях підприємств, установ, організацій, на..
Не словом, а ділом
У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ЗОШ № 8 взяла активну участь в посадці нових дерев. Шкільне лісництво «Зелений гомін» зовсім юне, але є наставники – фахівці лісового господарства, які завжди допоможуть і підтримують не лише словом, а й..
Муніципальний розвиток громадян
З 23 по 25 квітня наше місто відвідали експерти Муніципальної програми врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) Ірина Скалій – експерт з врядування та сталого розвитку та Леонід Туловський –..

  • Спорт

    Відкриття Академії східних єдиноборств
    Також відбулося відкриття Школи східних єдиноборств. Дуже гарне, сяюче новизною приміщення і спортивні зали. Тепер діти..
    Увага!!! «Велика козацька регата»!
    Дитячо-юнацька козацька морська школа «Сокіл» під егідою Українського реєстрового козацтва, в межах програми «100..
    Спортивні танці
    16-18 лютого відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс по спортивним танцям. У числі українських клубів танцювальний клуб..
    Презентація плавального басейна
    В четвер в сесійній залі міської ради відбулася презентація проекту плавального басейну, який представив керівник..
    ФК «Зелений Гай – 95»
    20 вересня 2007 р. у місті Родимне Польща проходив традиційний міжнародний турнір з футболу серед юнаків 1993 р.н...