Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту

Назва регуляторного акту : «Про орендні ставки річної орендної плати за земельні ділянки в м. Вознесенську»

Виконавець заходів з базового відстеження результативності : фінансове управління Вознесенської міської ради

Цілі прийняття акта :

1. Привести ставки орендної плати за земельні ділянки у місті Вознесенську у відповідність з вимогами діючого законодавства.

2. Створити рівні умови для ведення підприємницької діяльності (однакові відсоткові ставки орендної плати) для підприємців, які займаються одним видом діяльності.

3. Зробити розрахунки орендної плати прозорими і зрозумілими для орендаря.

4. Скоротити час, необхідний для визначення розміру орендних ставок.

Строк виконання заходів з відстеження : базове відстеження результативності регуляторного акта розпочато 10 січня 2006 року (строк виконання заходів з базового відстеження результативності регуляторного акта не може бути більшим, ніж сорок п’ять робочих днів), закінчено – 18 лютого 2006 року.

Методи одержання результатів відстеження : Відстеження результативності регуляторного акта здійснюється на основі фінансових показників – надходження орендної плати за землю за базовий період та аналогічний йому попередній період.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних :

Управлінням комунальної власності Вознесенської міської ради систематично здійснюється контроль за надходженням орендної плати за землю шляхом виписки в Об’єднаній Державній податковій інспекції м. Вознесенська даних по кожному конкретному платнику. Щомісячно проводиться аналіз надходжень по орендній платі та звірки з фінансовим управлінням Вознесенської міської ради.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта :

Кількісні на підставі даних Управління комунальної власності Вознесенської міської ради за період дії регуляторного акту з 01.04.2005 року по 31.12.2005 року до бюджетів всіх рівнів надійшло 1.289,5 тис. грн. орендної плати за користування землею (в тому числі до міського бюджету 967,1 тис. грн.), в той час, як за аналогічний період 2004 року до бюджетів всіх рівнів надійшло – 1.040,3 тис. грн. (в тому числі до міського бюджету 780,2 тис. грн.), (Додаток №1)

Таким чином, надходження від орендної плати за землю в результаті запровадження регуляторного акту «Про орендні ставки річної орендної плати за земельні ділянки в м. Вознесенську» за базовий період відстеження зросли на 124 відсотки.

Якісні : Створені рівні умови для ведення підприємницької діяльності (однакові відсоткові ставки орендної плати) для підприємців, які займаються одним видом діяльності, що дозволяє запровадити принципи здорової конкуренції в бізнесі, покращені умови для подальшого розвитку підприємництва в місті, дії чиновників більш передбачувані, зріс рівень довіри до місцевої влади. Надано імпульс розвитку побутових послуг в місті шляхом встановлення двохвідсоткового рівня орендної ставки.

Оцінка можливих результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей :

Регуляторний акт «Про орендні ставки річної орендної плати за земельні ділянки в м. Вознесенську» затверджений рішенням № 5 сесії Вознесенської міської ради від 01.04.2005 року. Регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства в частині того, що орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності, не може бути нижчою ніж податок на землю (один відсоток від грошової оцінки), а також не повинна перевищувати 10 відсотків нормативної грошової оцінки. Запровадження даного регуляторного акту не потребує додаткових бюджетних витрат.

Водночас, встановлення ставки орендної плати значно спростилося. Для визначення річної орендної плати землекористувачеві достатньо замовити в Вознесенському міському відділі земельних ресурсів довідку про грошову оцінку земельної ділянки і в залежності від орендних ставок річної орендної плати за земельні ділянки (у відсотках до грошової оцінки)(опублікованих в газеті «День за днем» № 14 від 06.04.2005 року) дуже просто розрахувати річну орендну плату за користування земельною ділянкою. Розрахунок встановлення орендної плати є прозорим і зрозумілим для орендаря.

Реалізація регуляторного акта при абсолютній відсутності додаткових витрат дозволяє досягти ряд безумовних вигод для територіальної громади міста

для громадян
- поліпшені умови для започаткування підприємницької діяльності;
- збільшено додаткові надходження до місцевого бюджету;
- покращується благоустрій міста.

для суб’єктів підприємницької діяльності
- створені умови для однакових видів бізнесу;
- встановлена чітка процедура визначення орендної плати за землю;
- дії влади стали передбачувані;
- зменшено термін від звернення суб’єкта підприємницької діяльності до підписання договору оренди землі (угоди про відшкодування збитків від недоотримання коштів за фактичне землекористування).

для органів місцевого самоврядування
- впорядковано ставки орендної плати;
- підвищено рівень довіри громадян до місцевої влади;
- збільшена доходна частина бюджету.

Загалом, прийняття регуляторного акту «Про орендні ставки річної орендної плати за земельні ділянки в м. Вознесенську» відповідає принципам доцільності, ефективності, послідовності, прозорості, а також врахована громадська думка та збалансованість інтересів.


Додаток №1

Надходження коштів від орендної плати за землю
до бюджетів усіх рівнів

Період сплати (місяці) Сплачено в 2004 році (грн.) Сплачено в 2005 році (грн.)
Квітень 99187 100374
Травень 124554 140304
Червень 104481 167076
Липень 111033 136085
Серпень 119482 112365
Вересень 128345 130189
Жовтень 102402 235226
Листопад 127716 127120
Грудень 123129 140742
Всього 1040329 1289481

Надійшло до місцевого бюджету
в 2004 р. – 780247 грн.
в 2005 р. 967110грн.

 

Экономика

В городе создан общественный бюджетный совет
В ноябре 2006 г., в городе Вознесенске начал свою работу общественный бюджетный совет. Инициатива создания данного объединения принадлежит общественной организации « Агентство экономического развития г. Вознесенск» которая при тесном сотрудничестве..
В м. Вознесенську підписано Меморандум щодо забезпечення прозорості бюджетного процесу
З метою забезпечення участі громадськості міста у формуванні місцевого бюджету, забезпечення прозорості місцевих фінансів та врахування пропозицій від жителів міста стосовно використання бюджетних коштів було підписано Меморандум щодо забезпечення..
Шановні підприємці!
З метою підтримки в місті розвитку малого бізнесу створено юридичну особу – Вознесенський міський Фонд підтримки малого підприємництва. Основною метою даного фонду є надання повторної фінансової допомоги суб’єктам малого бізнесу, які є учасниками..
Соціальне замовлення як механізм вирішення соціальних проблем
В житті міста є дуже багато соціальних проблем на вирішення яких не завжди в місцевому бюджеті знаходяться кошти, тому варто чітко визначати пріоритети розподілу фінансових ресурсів громади. З метою визначення пріоритетних напрямків розподілу..
Що в місті будувати?
Всі ми, мешканці міста, спостерігаємо за тим, як наше місто розвивається, будуються нові об’єкти, зростають нові житлові квартали, покращується благоустрій та зовнішній вигляд міста. На протязі останніх років містобудівна діяльність в м...
Миколаївське РВ провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку
12 березня Миколаївське РВ АМУ спільно з Вознесенською міською радою провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку Миколаївського РВ на тему: «Системи управління якістю. Застосування ISO 9001:2000». Для участі у засіданні..
Звіт
Звіт про базове відстеження результативності регуляторного актуНазва регуляторного акту : «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них»Виконавець заходів з базового відстеження результативності : Фінансове управління..

 

Общество

В місті створено громадську раду з питань житлово-комунального господарства!
З 10 лютого в місті розпочала свою роботу громадська рада з питань житлово-комунального господарства. Створення даної ради стало можливим завдяки реалізації проекту громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська», в рамках..
УВАГА КОНКУРС !!!!!
Вознесенська міська рада оголошує про початок грантового конкурсу, фінансування якого здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в рамках програми „Соціального інвестування міста Вознесенська на 2006 р.”ЗАГАЛЬНИЙ ГРАНТОВИЙ ФОНД СКЛАДАЄ 50 000..
Учитель року
Учитель - це не лише почесне звання. Справжній учитель - це покликання. Саме для того, щоб визначити найкращих вчителів і проводиться традиційний щорічний конкурс «Учитель року».У міському конкурсі «Учитель року-2007» взяли участь вчителі..
Результати проведення соціологічного дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами»
У серпні 2007 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» було проведено соціологічне опитування. Опитування проводилось в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління..
Проведення днів довкілля у Вознесенську
Розпорядження міського голови № 28-р з метою поліпшення санітарного стану міста, очищення його від стихійних сміттєзвалищ після осінньо-зимового періоду, наведення належного порядку на прилеглих територіях підприємств, установ, організацій, на..
Не словом, а ділом
У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ЗОШ № 8 взяла активну участь в посадці нових дерев. Шкільне лісництво «Зелений гомін» зовсім юне, але є наставники – фахівці лісового господарства, які завжди допоможуть і підтримують не лише словом, а й..
Муніципальний розвиток громадян
З 23 по 25 квітня наше місто відвідали експерти Муніципальної програми врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) Ірина Скалій – експерт з врядування та сталого розвитку та Леонід Туловський –..

 • Спорт

  Відкриття Академії східних єдиноборств
  Також відбулося відкриття Школи східних єдиноборств. Дуже гарне, сяюче новизною приміщення і спортивні зали. Тепер діти..
  Увага!!! «Велика козацька регата»!
  Дитячо-юнацька козацька морська школа «Сокіл» під егідою Українського реєстрового козацтва, в межах програми «100..
  Спортивні танці
  16-18 лютого відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс по спортивним танцям. У числі українських клубів танцювальний клуб..
  Презентація плавального басейна
  В четвер в сесійній залі міської ради відбулася презентація проекту плавального басейну, який представив керівник..
  ФК «Зелений Гай – 95»
  20 вересня 2007 р. у місті Родимне Польща проходив традиційний міжнародний турнір з футболу серед юнаків 1993 р.н...