Соціальне замовлення як механізм вирішення соціальних проблем

В житті міста є дуже багато соціальних проблем на вирішення яких не завжди в місцевому бюджеті знаходяться кошти, тому варто чітко визначати пріоритети розподілу фінансових ресурсів громади. З метою визначення пріоритетних напрямків розподілу обмежених бюджетних ресурсів в жовтні 2004 року Вознесенським міським благодійним фондом „Соколи” було проведене на території міста анкетування. При цьому в першу чергу розглядалися ті галузі соціальної сфери, що знаходяться в межах компетенції органів місцевого самоврядування.

На основі проведеного анкетування та визначених пріоритетних проблем міста, рішенням сесії Вознесенської міської ради № 9 від 26.11.04 р. було затверджено та прийнято до реалізації пакет документів Про соціальне замовлення в місті Вознесенську, до якого увійшли:

1. Положення про соціальне замовлення в м. Вознесенську;
2. Інструкція з виявлення й оцінки пріоритетності соціальних проблем м. Вознесенська;
3. Склад конкурсної комісії по соціальному замовленню;
4. Програма соціального інвестування м. Вознесенська на 2005 рік.

Згідно вище зазначеного рішення на 2005 р. було передбачено фінансування Програми соціального інвестування за рахунок бюджетних коштів через Управління комунальної власності в сумі 50 тис. грн. за наступними напрямками:

1. Профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції, наркоманії, алкоголізму та туберкульозу в місті Вознесенську – 18000 грн.
2. Профілактика негативних явищ серед молоді, організація змістовного дозвілля та сприяння участі молоді у соціально-політичному житті м. Вознесенська – 14000 грн.
3. Формування позитивно інвестиційно-туристичного іміджу місті – 8000 грн.
4. Сприяння підвищенню активності громадян по відношенню до вирішення соціальних проблем та участі у життєдіяльності міста – 10000 грн.

Конкурсною комісією по соціальному замовленню були розроблені, затверджені розпорядженням міського голови № 5-р від 14.01.05 р. та оприлюднені в ЗМІ умови конкурсу, відповідно до яких початок прийому заявок починався 17 січня 2005 р. і закінчувався 16 травня 2005 р. Протягом строку прийому заявок конкурсною комісією було проведено для представників громадських організацій, благодійних фондів та ініціативних груп два семінари - тренінги по написанню проектів та один круглий стіл по презентації соціального замовлення 2005 у місті Вознесенську.

В травні 2005 року на конкурс поступило 5 заявок від некомерційних – організацій міста по трьох з чотирьох номінаціях.

За результатами розгляду конкурсних пропозицій комісією по соціальному замовленню було визначено проекти – переможці, які були рекомендовані до фінансування за рахунок бюджетних коштів у 2005 р. На основі протоколу засідання конкурсної комісії було видано розпорядження міського голови № 120-р від 04.07.05 згідно якого переможцями, які отримають фінансування в рамках соціального замовлення 2005 було визначено наступні організації:

1. Вознесенський міський благодійний фонд „Соколи” по номінації Сприяння підвищенню активності громадян по відношенню до вирішення соціальних проблем та участі у життєдіяльності міста переміг з проектом „Створення в м. Вознесенську „Центру місцевої активності” на загальну суму 14600 грн., в тому числі бюджетні кошти 10000 грн.

2. Вознесенська міська громадська організація „Агентство економічного розвитку м. Вознесенська” по номінації Формування позитивно інвестиційно-туристичного іміджу місті перемогла з проектом „Розробка презентаційного диску м. Вознесенська” на загальну суму 21391,0 грн., в тому числі бюджетні кошти 16091 грн.

3. Вознесенська міська молодіжна громадська організація „Отогава-до” по номінації Профілактика негативних явищ серед молоді, організація змістовного дозвілля та сприяння участі молоді у соціально-політичному житті міста перемогла з проектом „За здоровий спосіб життя” на загальну суму 18138 грн., в тому числі бюджетні кошти 14000 грн.

По номінації Профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції, наркоманії, алкоголізму та туберкульозу в місті Вознесенську кошти були повернені до бюджету в зв’язку з визнанням конкурсу таким, що не відбувся в даній номінації. Враховуючи вищенаведене фінансування соціального замовлення в м. Вознесенську у 2005 р. за рахунок бюджетних коштів склало 40091 грн. або 0,01 % від витрат загального фонду бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення.

В наслідок реалізації проектів отриманні наступні результати:
1. Створено центр здорового способу життя в місті.
2. Створено та розмножено накладом 500 екземплярів презентаційних дисків м. Вознесенська.
3. Створено та обладнано центр громадської активності для НКО міста.
4. Залучено додатково на реалізації проектів власних ресурсів організацій переможців конкурсу та ресурсів організацій – партнерів на загальну суму 15948 грн.
5. Залучено в місто на вирішенні соціальних проблем організаціями – переможцями конкурсу фінансових ресурсів на загальну суму 46065 грн.

В результаті реалізації механізмів соціального замовлення в місті Вознесенську у 2005 р. на 1 грн. виділену з бюджету було залучено 1,55 грн. додаткових коштів з різних джерел, які були витрачені на вирішення місцевих проблем.

 

Экономика

В городе создан общественный бюджетный совет
В ноябре 2006 г., в городе Вознесенске начал свою работу общественный бюджетный совет. Инициатива создания данного объединения принадлежит общественной организации « Агентство экономического развития г. Вознесенск» которая при тесном сотрудничестве..
В м. Вознесенську підписано Меморандум щодо забезпечення прозорості бюджетного процесу
З метою забезпечення участі громадськості міста у формуванні місцевого бюджету, забезпечення прозорості місцевих фінансів та врахування пропозицій від жителів міста стосовно використання бюджетних коштів було підписано Меморандум щодо забезпечення..
Шановні підприємці!
З метою підтримки в місті розвитку малого бізнесу створено юридичну особу – Вознесенський міський Фонд підтримки малого підприємництва. Основною метою даного фонду є надання повторної фінансової допомоги суб’єктам малого бізнесу, які є учасниками..
Соціальне замовлення як механізм вирішення соціальних проблем
В житті міста є дуже багато соціальних проблем на вирішення яких не завжди в місцевому бюджеті знаходяться кошти, тому варто чітко визначати пріоритети розподілу фінансових ресурсів громади. З метою визначення пріоритетних напрямків розподілу..
Що в місті будувати?
Всі ми, мешканці міста, спостерігаємо за тим, як наше місто розвивається, будуються нові об’єкти, зростають нові житлові квартали, покращується благоустрій та зовнішній вигляд міста. На протязі останніх років містобудівна діяльність в м...
Миколаївське РВ провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку
12 березня Миколаївське РВ АМУ спільно з Вознесенською міською радою провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку Миколаївського РВ на тему: «Системи управління якістю. Застосування ISO 9001:2000». Для участі у засіданні..
Звіт
Звіт про базове відстеження результативності регуляторного актуНазва регуляторного акту : «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них»Виконавець заходів з базового відстеження результативності : Фінансове управління..

 

Общество

В місті створено громадську раду з питань житлово-комунального господарства!
З 10 лютого в місті розпочала свою роботу громадська рада з питань житлово-комунального господарства. Створення даної ради стало можливим завдяки реалізації проекту громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська», в рамках..
УВАГА КОНКУРС !!!!!
Вознесенська міська рада оголошує про початок грантового конкурсу, фінансування якого здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в рамках програми „Соціального інвестування міста Вознесенська на 2006 р.”ЗАГАЛЬНИЙ ГРАНТОВИЙ ФОНД СКЛАДАЄ 50 000..
Учитель року
Учитель - це не лише почесне звання. Справжній учитель - це покликання. Саме для того, щоб визначити найкращих вчителів і проводиться традиційний щорічний конкурс «Учитель року».У міському конкурсі «Учитель року-2007» взяли участь вчителі..
Результати проведення соціологічного дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами»
У серпні 2007 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» було проведено соціологічне опитування. Опитування проводилось в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління..
Проведення днів довкілля у Вознесенську
Розпорядження міського голови № 28-р з метою поліпшення санітарного стану міста, очищення його від стихійних сміттєзвалищ після осінньо-зимового періоду, наведення належного порядку на прилеглих територіях підприємств, установ, організацій, на..
Не словом, а ділом
У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ЗОШ № 8 взяла активну участь в посадці нових дерев. Шкільне лісництво «Зелений гомін» зовсім юне, але є наставники – фахівці лісового господарства, які завжди допоможуть і підтримують не лише словом, а й..
Муніципальний розвиток громадян
З 23 по 25 квітня наше місто відвідали експерти Муніципальної програми врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) Ірина Скалій – експерт з врядування та сталого розвитку та Леонід Туловський –..

 • Спорт

  Відкриття Академії східних єдиноборств
  Також відбулося відкриття Школи східних єдиноборств. Дуже гарне, сяюче новизною приміщення і спортивні зали. Тепер діти..
  Увага!!! «Велика козацька регата»!
  Дитячо-юнацька козацька морська школа «Сокіл» під егідою Українського реєстрового козацтва, в межах програми «100..
  Спортивні танці
  16-18 лютого відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс по спортивним танцям. У числі українських клубів танцювальний клуб..
  Презентація плавального басейна
  В четвер в сесійній залі міської ради відбулася презентація проекту плавального басейну, який представив керівник..
  ФК «Зелений Гай – 95»
  20 вересня 2007 р. у місті Родимне Польща проходив традиційний міжнародний турнір з футболу серед юнаків 1993 р.н...